Witam Cię serdecznie. Jestem Aleksandra.

Prywatnie miłośniczka opery, a zawodowo tworzę i rozwijam markę "Alexandra Raskolnikova - Żyję muzyką!", która powstała po to, aby spełniały się marzenia - moje i innych ludzi.

"Alexandra Raskolnikova" to dla mnie spełnienie marzeń o twórczej pracy. Uwierzyłam, że jest możliwe, aby funkcjonować inaczej niż na etacie. Od początku swojej działalności muzycznej każdego dnia daję z siebie wszystko pracując dla swoich klientów.

Realizując swoje marzenie spełniam jednocześnie marzenia innych osób - tych, którzy tak jak ja kochają muzykę i chcą, aby ich życie było lepsze i piękniejsze. Tworzę jedyne w swoim rodzaju wykonania i chętnie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem. Pękam z dumy widząc uśmiechy i łzy w oczach swoich słuchaczy, słysząc niegasnące oklaski i dostając wiadomości z podziękowaniami.

Moją życiową pasją i jednocześnie najwspanialszym sposobem na szczęście i samorealizację jest śpiew klasyczny, którym zajmuję się nieprzerwanie od ponad 15 lat. Muzyka wypełnia moje życie od zawsze, towarzyszy mi na wszystkich jego etapach i sprawia, że każdy mój kolejny dzień staje się lepszy od poprzedniego. Swoją miłością do muzyki klasycznej upiększam najważniejsze chwile życia innych ludzi oprawiając wokalnie najbardziej wyjątkowe dla nich uroczystości, zwłaszcza śluby kościelne.

Moja historia

Swoją przygodę ze światem dźwięków rozpoczęłam w wieku 10 lat, gdy stałam się członkinią pierwszego zespołu w mojej karierze wokalnej - chórze dziecięco-młodzieżowym "Woskliknowienije" parafii prawosławnej pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Hajnówce, gdzie śpiewałam przez kolejnych kilkanaście lat. W międzyczasie kontynuowałam naukę śpiewu w chórach szkolnych, m.in. w słynnym chórze "Zniczka" Zespołu Szkół z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Hajnówce. Po ukończeniu etapu edukacji szkolnej przez kolejnych 6 lat szlifowałam swój warsztat wokalny jako artystka Chóru Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (sopran) pod kierownictwem artystycznym prof. Bożenny Sawickiej, z którym corocznie odnosiłam sukcesy na arenie międzynarodowej. W chwili obecnej współpracuję z dwoma chórami cerkiewnymi - Chórem Katedralnym "Aksion" przy parafii pw. św. Mikołaja Cudotwórcy w Białymstoku oraz chórem dorosłym mojej rodzinnej parafii, gdzie poczyniłam także pierwsze kroki na drodze swojej kariery dyrygenckiej.

O dyrygenturze

Moje zamiłowanie do pracy dyrygenta rozpoczęło i rozwijało się na przestrzeni całego mojego życia w wyniku stałego i intensywnego kontaktu z praktyką i teorią chóralistyki. W ciągu zaledwie ostatnich kilku lat zadebiutowałam w roli głównego dyrygenta swojego chóru parafialnego samodzielnie prowadząc liczne nabożeństwa, a także każdego roku dyryguję chórem corocznej pieszej pielgrzymki Hajnówka-Święta Góra Grabarka. Zwieńczeniem moich dotychczasowych doświadczeń z dyrygenturą cerkiewną było ukończenie 26 maja 2017 roku Prawosławnego Studium Psalmistów w Hajnówce otrzymując oceny bardzo dobre ze wszystkich przedmiotów egzaminacyjnych.

Czym zajmuję się teraz?

Jako śpiewaczka współpracowałam również z osobami prywatnymi i od tego właśnie rozpoczęła się moja przygoda ze śpiewem solowym oraz nauczaniem śpiewu i emisji głosu. Sztuki tej uczyłam się w praktyce oprawiając wokalnie uroczystości takie jak śluby kościelne i udzielając wskazówek młodszym stażem chórzystom. Aby śpiewać coraz lepiej, nieustannie szkolę się współpracując ze śpiewaczkami operowymi znanymi na arenie międzynarodowej, czytam i uczestniczę w warsztatach emisji głosu oraz współpracuję z licznymi muzykami. Efekt? Coraz bardziej zachwyceni klienci i coraz lepsze referencje - możesz poczytać je tutaj: REKOMENDACJE.

Od strony prywatnej

Czym zajmuję się po godzinach? Muzyka to całe moje życie, więc wypełnia mi ona również znaczną część wolnego czasu. W chwili relaksu przesłuchuję i analizuję nowe opery, poszerzam swój repertuar ucząc się nowych utworów, a także harmonizuję i komponuję własne utwory chóralne z partiami solowymi.

Trzymaj za mnie kciuki!